Menu
Klubnyt 04. november kl. 19:25
Indbydelse og tilmelding til årets SIF CUP er klar nu
Klubnyt
Indbydelse og tilmelding til årets SIF CUP er klar nu
Klubnyt
Indendørs og Futsal træningstider er klar nu
Klubnyt
Vinder af årets gade fodbold turnering er fundet
Klubnyt
Sulsted Sommer Cup 2016 program er klar nu
Klubnyt
HAR DU GLEMT AT TILMELDE DIG SOM FRIVILLIG
Klubnyt
Trænings opstart for herre senior er tirsdag den 19. juli kl. 19:30
Klubnyt
SVIF U16 drengene er hjemvendt fra en super fodboldtur i Barcelona
Klubnyt
Kom til sæson afslutning for senior dame og herre nu på fredag den 17. juni, grillen er tændt og der er kolde fadøl.....

Guld sponsor

Sølv sponsor

Bronze sponsor

Bronze sponsor

Live-score

RSS FEED

RSS FEED

Hjemme kampe
December 2016
3.
lørdag
15.00
SVIF (1)
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 974
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
3.
lørdag
16.30
SVIF (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 974
Sulsted Hallen
St. Restrup IF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
10.36
SVIF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (01) INDE • Pulje 101
Sulsted Hallen
Hjallerup/Vodskov (2)
Sulsted Hallen
4.
søndag
11.00
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Sulsted Hallen
Dronninglund IF
Sulsted Hallen
4.
søndag
11.24
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Sulsted Hallen
Voersaa IF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
11.48
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Sulsted Hallen
Hørby IF
Sulsted Hallen
4.
søndag
14.36
Sulsted IF (2)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
Birkelse IF
Sulsted Hallen
4.
søndag
15.36
Sulsted IF (2)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Sulsted Hallen
VHG/GS
Sulsted Hallen
4.
søndag
18.24
Sulsted IF (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
Birkelse IF (2)
Sulsted Hallen
Udekampe
December 2016
3.
lørdag
09.30
B52/Aalborg (1)
Spillet
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 949
DGI-Huset, Aabybro
SVIF
DGI-Huset, Aabybro
3.
lørdag
09.48
VB52 (2)
0 - 6
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
KFUM Hallen, Aalborg
ØBI/TUI/SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
10.15
Farsø/Ullits IK
Spillet
Kvinder
U9
Futsal - U9 Piger (08) • Pulje 972
Fiberhallen
SVIF
Fiberhallen
3.
lørdag
10.36
Hadsund B (1)
0 - 8
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
KFUM Hallen, Aalborg
ØBI/TUI/SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
11.45
Aalborg KFUM (2)
Spillet
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge A (05) • Pulje 946
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
11.45
St. Restrup IF
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge A (06) • Pulje 955
AaB Hallen
SVIF
AaB Hallen
3.
lørdag
13.12
Aalborg KFUM (2)
2 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (01) INDE • Pulje 102
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
14.24
Fortuna Hjørring (1)
9 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (01) INDE • Pulje 102
KFUM Hallen, Aalborg
SVIF (2)
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
15.00
SVIF (1)
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 974
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
3.
lørdag
15.45
Nørresundby FB
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 974
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
3.
lørdag
16.00
Asaa B
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 974
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
09.24
Skagen IK (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (01) INDE • Pulje 101
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
10.00
DHF&K
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (01) INDE • Pulje 101
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
10.45
DHF&K
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (06) • Pulje 959
Dybvad Hallen
SVIF
Dybvad Hallen
4.
søndag
11.30
Aalborg Futsal Klub
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (06) • Pulje 959
Dybvad Hallen
SVIF
Dybvad Hallen
4.
søndag
12.00
St. Restrup IF
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Frejlev Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Frejlev Hallen
4.
søndag
12.48
Syvsten IF
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 7
Sulsted Hallen
Sulsted IF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
13.00
Aalborg KFUM (3)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Frejlev Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.12
Hørmested UGF
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Dronninglund Hallerne
Sulsted IF
Dronninglund Hallerne
4.
søndag
13.24
Voersaa IF (2)
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
Sulsted IF (2)
Sulsted Hallen
4.
søndag
14.00
IF Fremad Nørhalne
Herrer
Senior
Herrer B (16+) INDE - Kval. række • Pulje 9
Sulsted Hallen
Sulsted IF (2)
Sulsted Hallen
4.
søndag
14.12
Hirtshals B
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 1
Hallen Park Vendia
Sulsted IF (3)
Hallen Park Vendia
4.
søndag
14.48
Sæsing B
Kvinder
Senior
Kvinder B (15+) INDE • Pulje 25
Dronninglund Hallerne
Sulsted IF
Dronninglund Hallerne
4.
søndag
15.00
Asaa B (1)
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Sulsted Hallen
Sulsted IF (2)
Sulsted Hallen
4.
søndag
16.12
Syvsten IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 2
Sulsted Hallen
Sulsted IF (2)
Sulsted Hallen
4.
søndag
17.00
Aalborg Futsal Klub (2)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
SVIF
Frejlev Hallen
4.
søndag
17.12
Aabybro IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
Sulsted IF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
17.36
Jetsmark IF
Herrer
Senior
Herrer A (16+) INDE - Kval. række • Pulje 3
Sulsted Hallen
Sulsted IF (1)
Sulsted Hallen
4.
søndag
17.48
Vejgaard B
Kvinder
Senior
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række • Pulje 22
AaB Hallen
Sulsted IF
AaB Hallen
4.
søndag
18.36
Doense/Vebbestrup IF
Kvinder
Senior
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række • Pulje 22
AaB Hallen
Sulsted IF
AaB Hallen
4.
søndag
18.45
Nibe B (2)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
SVIF
Frejlev Hallen