Menu
Klubnyt 10. januar kl. 13:08
Information om standerhejsning for dame og herre senior og årsmøde for fodbold afdelingen.
Klubnyt
Sulsted taber finalen i årets Nørhalne VVS CUP
Klubnyt
Indbydelse og tilmelding til årets SIF CUP er klar nu
Klubnyt
Indendørs og Futsal træningstider er klar nu
Klubnyt
Vinder af årets gade fodbold turnering er fundet
Klubnyt
Sulsted Sommer Cup 2016 program er klar nu
Klubnyt
HAR DU GLEMT AT TILMELDE DIG SOM FRIVILLIG
Klubnyt
Trænings opstart for herre senior er tirsdag den 19. juli kl. 19:30
Klubnyt
SVIF U16 drengene er hjemvendt fra en super fodboldtur i Barcelona

Guld sponsor

Sølv sponsor

Bronze sponsor

Bronze sponsor

Live-score

RSS FEED

RSS FEED

Hjemme kampe
Januar 2017
22.
søndag
09.00
SVIF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
NUBI
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.16
SVIF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
Vodskov IF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.16
SVIF
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 96
Sulsted Hallen
Jetsmark IF
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.32
SVIF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (3)
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.56
SVIF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.28
SVIF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
NUBI
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.28
SVIF
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 96
Sulsted Hallen
Biersted IF
Sulsted Hallen
22.
søndag
11.24
SVIF (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
Gug B (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
11.40
SVIF (5)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
Aalborg Chang (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
12.28
SVIF (5)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
Gug B (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
13.24
SVIF
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) Inde/Futsal • Pulje 121
Sulsted Hallen
IF Skjold Sæby
Sulsted Hallen
22.
søndag
13.34
SVIF
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) Inde/Futsal • Pulje 121
Sulsted Hallen
Bagterp IF
Sulsted Hallen
22.
søndag
14.14
ØBI/TUI/SVIF (1)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Sulsted Hallen
St. Restrup IF
Sulsted Hallen
22.
søndag
15.14
ØBI/TUI/SVIF (1)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Sulsted Hallen
Aalborg KFUM (3)
Sulsted Hallen
22.
søndag
17.02
ØBI/TUI/SVIF (2)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
Sulsted Hallen
VB52 (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
17.50
ØBI/TUI/SVIF (2)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
Sulsted Hallen
Hadsund B (1)
Sulsted Hallen
Udekampe
Januar 2017
21.
lørdag
09.00
Hjallerup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 56
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
SVIF
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
21.
lørdag
10.10
Tylstrup IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) INDE • Pulje 56
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
SVIF
Hjallerup Idrætscenter - Hal A/B
21.
lørdag
11.12
Østervraa IF
Herrer
Senior
Herrer B/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 104
Aså Hallen
Sulsted IF (2)
Aså Hallen
21.
lørdag
14.42
Sulsted IF (2)
Herrer
Senior
Herrer A/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 101
Aså Hallen
Sulsted IF (1)
Aså Hallen
21.
lørdag
15.54
Hirtshals B
Herrer
Senior
Herrer A/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 101
Aså Hallen
Sulsted IF (2)
Aså Hallen
21.
lørdag
15.56
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 65
Idrætscenter Vendsyssel
SVIF
Idrætscenter Vendsyssel
21.
lørdag
16.42
Løgstør IF
Herrer
Senior
Herrer A/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 101
Aså Hallen
Sulsted IF (2)
Aså Hallen
21.
lørdag
17.26
Klokkerholm IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (07) INDE • Pulje 65
Idrætscenter Vendsyssel
SVIF
Idrætscenter Vendsyssel
22.
søndag
09.08
Aabybro IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.32
SVIF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (3)
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.40
Skibsby-Højene IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 60
Løkken Idrætscenter
SVIF
Løkken Idrætscenter
22.
søndag
09.56
SVIF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
09.56
Nørresundby FB (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 96
Sulsted Hallen
SVIF
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.12
Vodskov IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.36
Aabybro IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (3)
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.44
Vodskov IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 89
Sulsted Hallen
SVIF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
10.44
Vodskov IF
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 96
Sulsted Hallen
SVIF
Sulsted Hallen
22.
søndag
11.00
GVL Løkken
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) INDE • Pulje 60
Løkken Idrætscenter
SVIF
Løkken Idrætscenter
22.
søndag
11.00
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
SVIF (4)
Sulsted Hallen
22.
søndag
11.16
Nørresundby FB (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
SVIF (5)
Sulsted Hallen
22.
søndag
12.04
Aalborg KFUM (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 90
Sulsted Hallen
SVIF (4)
Sulsted Hallen
22.
søndag
12.12
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U10
U10 Piger A/B (07) Inde/Futsal • Pulje 119
Gistrup Idrætscenter
SVIF
Gistrup Idrætscenter
22.
søndag
14.04
Vodskov IF (2)
Kvinder
U10
U10 Piger C (07) Inde/Futsal • Pulje 121
Sulsted Hallen
SVIF
Sulsted Hallen
22.
søndag
14.38
VB52 (1)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
15.50
SIV
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 107
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (1)
Sulsted Hallen
22.
søndag
16.26
Støvring IF (1)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (2)
Sulsted Hallen
22.
søndag
17.26
Aalborg KFUM (1)
Kvinder
U14
U14 Piger A/B (03) INDE • Pulje 108
Sulsted Hallen
ØBI/TUI/SVIF (2)
Sulsted Hallen